Uitgelicht

Updates

Tips voor de zzp’er – belastingaangifte 2021

Nederland kent veel zzp’ers. Zo’n 1,5 miljoen volgens de laatste cijfers van het CBS. Veel van hen hebben in het coronajaar 2021 te maken gehad met steunmaatregelen vanuit de overheid. In deze bijdrage staan we stil bij een aantal tips voor de belastingaangifte van de zzp’ers.

Urencriterium:

Om in aanmerking te komen voor de zelfstandigenaftrek moet je voldoen aan het urencriterium. In veel gevallen komt het urencriterium voor een zzp’er neer op een inzet van 1225 uur per jaar. Heb je vanwege corona in de periode 1 januari 2021 tot 1 juli 2021 minder werk gehad en zou je daardoor niet aan het urencriterium komen, dan mag je ervan uitgaan dat je in die periode 24 uur per week hebt besteed aan jouw onderneming. Zo kun je toch in aanmerking komen voor de zelfstandigenaftrek.

Vrijstelling subsidies:

Heb je een tegemoetkoming ontvangen op basis van de TVL (Tegemoetkoming Vaste Lasten) of heb je als horeca zzp’er een ‘Eenmalige opslag Horeca Voorraad- en Aanpassingen’ ontvangen? Dan hoef je deze subsidies niet te rekenen tot de winst. Zo blijft de tegemoetkoming ook echt een tegemoetkoming.

Naast deze tips zijn er nog tal van andere regelingen voor ondernemers, en dus ook voor zzp’ers. Hierbij kan gedacht worden aan langdurig uitstel van betaling voor de omzetbelasting en inkomstenbelasting. Let op! De invorderingsrente gaat wel stapsgewijs omhoog, dus het kan lonen om alsnog versneld af te lossen.

Wil je meer weten? Neem dan contact met ons op.

Kantoren

Blokzijl

tel

T: 0527 29 26 14

M: blokzijl@tamek.nl


Burgemeester van Ommerenweg 15

8356 HN Blokzijl

Kantoor locatie

John Mondria

Directeur & Kantoorleider

Branch manager

Elburg

tel

T: 0525 65 66 75

M: elburg@tamek.nl


Broeklandstraat 24a

8082 AE Elburg

Kantoor locatie

Chris Hengeveld

Kantoorleider

Branch manager

Genemuiden

tel

T: 038 38 55 556

M: genemuiden@tamek.nl


Oosterbrugstraat 31

8281 BT Genemuiden

Kantoor locatie

Derk-Jan van der Meer

Kantoorleider

Branch manager

Kampen

tel

T: 038 33 15 422

M: kampen@tamek.nl


Flevoweg 70

8265 PL Kampen

Kantoor locatie

Rudi Meijerink

Kantoorleider

Branch manager

Meppel

tel

T: 0522 26 32 47

M: meppel@tamek.nl


Industrieweg 1b-2

7944 HT Meppel

Kantoor locatie

Han Luning

Kantoorleider

Branch manager

Zwartsluis

tel

T: 038 38 67 618

M: zwartsluis@tamek.nl


Zomerdijk 88b

8064 ZG Zwartsluis

Kantoor locatie

Jeroen Troost

Kantoorleider

Branch manager

Zwolle

tel

T: 038 42 15 315

M: zwolle@tamek.nl


Emmawijk 1

8011 CM Zwolle

Kantoor locatie

Alex van Drie

Kantoorleider

Branch manager